Kulaté stoly navštívil ministr Brabec

Jako další osobnost přijal pozvání ministr životního prostředí Richard Brabec. Úvodní slovo, ve kterém nastínil kroky a vizi ministerstva, najdete uvnitř článku.

Celý článek...

Kulatý stůl Vysočiny řešil energetiku

Další kulatý stůl Vysočiny se zaměřil na energetiku. Hostem diskusního setkání byla předsedkyně státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Jedním z témat byla i dostavba jaderné elektrárny v Dukovanech, které se podle Dany Drábové nevěnuje dostatečná pozornost. Její slova potvrdil i hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, pod jehož záštitou kulaté stoly Vysočiny probíhají.

Celý článek...

Novoročním hostem Kulatých stolů byla ministryně školství Kateřina Valachová

Na novoroční Kulaté stoly Vysočiny přijala pozvání ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Ve své úvodní řeči nastínila plány ministerstva například ohledně platů pro učitele, zefektivnění kvalifikačních programů nebo i zatraktivnění technických oborů. Právě na nedostatek kvalifikované pracovní síly v technické sféře si často stěžují sami zaměstnavatelé.

Celý článek...

Předvánočním hostem byl ministr financí Andrej Babiš

Ministr financí Andrej Babiš v pondělí dorazil na Vysočinu. Byl hostem pravidelných besed s názvem Kulaté stoly Vysočiny, které probíhají pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka. Během diskuse s podnikateli a osobnostmi kraje se mluvilo nejen o ekonomických tématech, ale také o dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. Ministr Babiš komentoval také plánovaný státní rozpočet pro rok 2016.

Celý článek...