Pro média...

TISKOVÁ ZPRÁVA: Ministr školství Fiala podpořil proces optimalizace školství na Vysočině

Školství bylo dalším tématem nových diskusních setkání pod názvem Kulaté stoly Vysočiny. Se zástupci firem, organizací a institucí z Vysočiny přijel do jihlavského Hotelu Gustav Mahler debatovat odstupující ministr školství prof.Petr Fiala. Kulatého stolu se zúčastnila také krajská radní pro oblast školství Ing. Jana Fialová. V první části debaty směřovaly otázky především na novou koncepci středního školství na Vysočině, kterou v těchto dnech schválilo zastupitelstvo kraje. Ministr školství potvrdil, že snahy Vysočiny o optimalizaci škol jdou správným směrem. „Demografický vývoj je neúprosný a nemůžeme se před ním schovávat. Dnešní školství se změnilo a my se mu musíme přizpůsobit. Proto je krok k optimalizaci středního školství na Vysočině krokem správným směrem a gratuluji Vysočině k takovému rozhodnutí,“ řekl v Jihlavě ministr Fiala.

Celý článek...

TISKOVÁ ZPRÁVA: Tématy dalších Kulatých stolů Vysočiny byla energetika a veřejné zakázky

Další dva významné hosty přivítal nový diskusní formát, který v červnu odstartoval na Vysočině. Hostem dalších dvou kulatých stolů se stal předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Ing. Petr Rafaj a hostem v pořadí již třetího Kulatého stolu Vysočiny byl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro energetiku Pavel Šolc. Neformální diskuse s nimi se zůčastnilo více než pět desítek zástupců firem a institucí z Vysočiny.

Celý článek...

TISKOVÁ ZPRÁVA: Na Vysočině odstartovaly pravidelné debaty osobností

Kulaté stoly Vysočiny je nový projekt, který do regionu pozve zajímavé osobnosti nejen z Vysočiny a ve zhruba dvouhodinové debatě otevře zajímavá témata. Hostem prvního diskusního setkání se zástupci významných firem a organizací z Vysočiny byl hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek.

Celý článek...